Altyazı ve Deşifre Hizmeti

Burada, Net Tercüme Hizmetleri Ltd. ‘de, İngilizce başta olmak üzere Almanca, Fransızca, İspanyolca, Arapça, Rusça ve daha birçok dilde deşifre ve altyazı hizmeti verilmektedir. Altyazı ve deşifre hizmetlerimizden sorumlu olan tercümanlarımızın her biri en az lisans diplomasına sahip olup, bu iş ile ilgili yaklaşık 5 yıllık tecrübeye sahip olmalarının yanı sıra, Tercümanlık ve Mütercim ile ilgili çeviriler yapmaktadırlar.

altyazı_Nettercume

Deşifre Nedir? Deşifre, bir video dosyasındaki seslerin yazıya dökülmüş halidir. Hemen hemen hepsi konuşmalardan oluşan deşifrelere betimlemeler de dahildir. Böylelikle sahnede geçen konuşmayı, arka plan sesleri, aksan vs. gibi sebeplerden dolayı anlayamadıysanız ya da kaçırdıysanız, deşifre sayesinde konuşmayı okuyabilirsiniz. İşitme zorlukları çeken insanlar için de faydalı bir araçtır. Deşifre edilen videodaki sesler, altyazı halinde görüntü ve ses ile eş zamanlı bir şekilde videonun alt ya da üst kısmına yansıtılır. Net Tercüme ailesi olarak, bu konuda yüksek seviyede deneyime sahip tercümanlarımız sayesinde en üst düzey deşifre tecrübesini sizlere sunuyoruz.

desifre_Nettercume

 

Altyazı nedir? Altyazı ise, video dosyasındaki seslerin, istenen dile en uygun şekilde tercüme edilip, video dosyasının altına konuşmalar ile eş zamanlı görünecek şekilde yansıtılmasıdır. Altyazı yapmak, deşifre yapmaktan çok daha zor bir iştir. Deşifre ve tercüme deneyiminin yanı sıra çeviri yapılan dil hakkında tarih ve güncel kültür gerektirir. Cümlelerin başka dile çevirileri göründüğü kadar kolay değildir. Bir içerik, orijinal dilinde güzeldir ve bir içeriği başka bir dile çevirmek, o dil hakkındaki tarih ve güncel kültür hakkındaki bilgilerin yardımıyla kusursuzluğa yaklaşır. Bu yüzden teknik tercüme bilmek yeterli olmayacaktır, deneyim ve kültür, çevirinin her zaman ana gereksinimleri arasındadır.

altyazı_desifre_Nettercume

Net Tercüme, çalışanlarını aldıkları eğitimlerin yanı sıra tecrübe, kültür, yetenek ve bilgi birikimine göre seçmektedir. Bu yüzden TRT, WHO, Danıştay gibi birçok büyük kurum ve kuruluşlar seçimlerini Net Tercüme Ltd. ‘den yana kullanır.

 

 

TOP