SIEMENS

2013 yılı başlarından bu yana 850.000 sayfa Almanca ve İngilizce dillerinde yazılı çeviri hizmeti,

180 gün yurtiçi, 60 gün yurtdışı olmak üzere Ardıl çeviri hizmeti sunulmuştur.

Halen iş ortaklığımız başarılı bir şekilde devam etmektedir.

 Siemens AG kimdir. Ne zaman Kuruldu.  Ne iş yapar.

Siemens&Halske Telgraf Yapım Şirketi 1847’de, Werner Siemens (1888’den itibaren Werner von Siemens) ve Johann Georg Halske tarafından Berlin’de kuruldu. Werner von Siemens’in kardeşi olan Sir William Siemens 1850’de Siemens&Halske’nin Londra bayiliğini aldı.

Holding uluslararası alanda üç ana sektörde faaliyet göstermektedir: endüstri, enerji, ve sağlık. Tüm dünya çapında, Siemens ve alt firmaları 190 ülkede tahmini olarak 480.000 kişi çalıştırmaktadır ve 2006 mali yılı satışları 87.325 Milyar €’yu bulmuştur.  Siemens AG hisseleri Frankfurt ve 2001 yılından beri New York borsalarında işlem görmektedir. Türkiye’de Siemens Türkiye tarafından temsil edilmektedir. Bu birimin başında Hüseyin Gelis yer almaktadır.

Siemens AG, Avrupa’nın en büyük teknoloji firmasıdır.  Şirketin yönetimi Almanya’nın Berlin ve Münih kentlerindendir.

Elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon alanlarına odaklanan Siemens, 200’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Enerji verimliliği ve kaynak tasarrufu sağlayan teknolojilerin üretiminde dünyanın en büyük markalarından biri olan Siemens, denizüstü rüzgâr türbinlerinde birinci sırayı alırken, enerji üretimine yönelik kombine çevrim gaz türbinlerinde dünya liderlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Siemens ayrıca, enerji iletimi çözümlerinde de önemli bir tedarikçi ve endüstriyel otomasyon, sürücüler, yazılım ve altyapı çözümlerinde de öncü bir şirket olarak konumlanıyor. Aynı zamanda, bilgisayarlı tomografi ve manyetik rezonans görüntüleme sistemleri gibi tıbbi görüntüleme cihazlarında da önemli tedarikçilerinden olan Siemens, laboratuvar diagnostiğinin yanı sıra klinik BT alanında da lider bir şirket.

30 Eylül 2015 tarihinde sona eren 2015 mali yılında Siemens, sürdürülen operasyonlarından 75.6 milyar avro gelir ve 7.4milyar avro net kâr sağladı. Eylül 2015 itibarıyla şirketin dünya çapındaki çalışan sayısı 348 bindir. Daha fazla bilgi için www.siemens.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Çalışmalarımız hem yazılı tercüme hemde ardıl tercümede  devam etmektedir.

This post is also available in: Türkçe English Русский

TOP